x
x

Новата Toyota Camry Hybrid

Избор на боја

Pure White (040)

Опрема

COMFORT

Безбедност и сигурност

 • (ABS) систем за спречување на блокада на сопирачки, електронска распределба на силата на сопирање (EBD) и зајакнување на сопирањето (BA)
 • Vehicle Stability Control (VSC+) систем за стабилност при управување & Hill-assist control
 • Воздушни перничиња за возач и совозач напред со двостепена активација (можност за деактивација кај совозач)
 • Странични воздушни перничиња за заштита на граден кош напред
 • Воздушно перниче за колената на возачот
 • Воздушни завеси за заштита на глава од страничен судар напред/назад
 • Активни потпирачи за глава на предните седишта
 • (WIL) заштита од удар од назад на потпирачите за глава напред
 • (TPWS) надзор на притисок во пневматици
 • TOYOTA SAFETY SENSE 2 систем за активна безбедност:
  - Pre-Collision System, систем за препознавање на пешаци и велосипедисти
  - Lane depart assistant, систем за следење на патна лента со корекција на волан
  - Automatic high beam, автоматско прилагодување на долги светла
  - Road sign assist, систем за препознавање на сообраќајни знаци

Комфор

 • Smart Entry and Start систем за отклучување и стартување на возилото
 • Двозонски автоматски клима уред со ECO функција
 • Радио-CD со 6 звучници и MP3 читач со 7" мултифункционален дисплеј
 • Bluetooth® поврзување на мобилни телефони за Handsfree разговор
 • USB приклучок во централната конзола
 • Сензор за светло
 • Автоматско регулирање на фаровите по висина
 • Задна камера за возење наназад со линии за наведување
 • Избор меѓу три режими на управување - Normal, Sport, Eco
 • Електрично прилагодување на возачкото седиште
 • Мулти-информациски дисплеј во централната конзола со информации за час, надворешна температура, потрошувачка на гориво, автономија, просечна брзина и т.н.
 • Далечинско централно заклучување
 • Стартување на моторот преку копче
 • Kуќишта на надворешните елект.ретровизори во боја на каросеријата со грејачи
 • Ел. подигнувачи на страничните стакла со автоматско кревање и спуштање
 • Контроли за темпомат и аудио систем на воланот
 • Регулирање по височина и длабочина (телескопски)на волан
 • Предупредување за нивото на течноста за бришачи
 • Adaptive Cruise Control адаптивен темпомат
 • Грејачи на задното стакло
 • Isofix систем за фиксирање на детски седишта (на крајните задни седишта)

Внатрешност

 • Сензор за дожд
 • Електрична рачна сопирачка
 • Деллив потпирач за грб на задна клупа 60/40
 • Кожен трокрак волан
 • Кожен волан сo електрично прогресивно серво)

Надворешност

 • Предни и задни паркинг сензори
 • LED дневни светлa
 • LED средни светла
 • Прскалки на предни фарови
 • Надворешни рачки на вратите во боја на каросерија
 • Задни LED светла
 • Бандаши: Алуминиумски 215/55r17

EXECUTIVE

Повеќе од Comfort:

 • Кожен ентериер
 • Ел. управување на возачкото и совозачкото седиште
 • Електрична лумбална поддршка на возачко и совозачко седиште
 • Грејачи на предните седишта
 • Кожен тапацир на вратите /синтетичка кожа/

ELEGANCE

Повеќе од Executive:

 • Електрично прилагодување на воланот по длабочина и височина
 • Активен систем за следење и предупредување при напуштање на коловозна лента
 • Електрични надворешни ретровизори со интегриран Blind Spot Monitor BSM
 • Радио-CD со 6 звучници и MP3 читач со 8" мултифункционален дисплеј
 • Навигација
 • Електрохроматски внатрешен ретровизор
 • Безжичен полнач за мобилен телефон /само за модели, кои ја поддржуваат функцијата/
 • LED кратки и долги светла
 • Алуминиумски тркала 235/45r18
 • LED предни светла за магла
 • задни LED светла 

Luxury

Повеќе од Elegance:

 • 3-зонски автоматски клима уред со засебна команда
 • Аудио систем со 8-инчен дисплеј и 9 JBL звучници
 • Head-up дисплеј со инфо приказ на предно стакло
 • Електрично управувани задни седишта (не се делливи)
 • Ел. ролетна на задното стакло
 • Ролетни на задните странични прозорци

Спецификации

Технички карактеристики 2.5l HYBRID
Зафатнина на мотор cm³ 2487
Максимална моќ h.p./rpm 218/h.p. 160/kW
Моќност на мотор со внатрешно согорување   178/h.p. 131/kW
Максимален вртежен момент Nm/rpm 221 / 3600-5200
Трансмисија   eCVT
Максимална брзина km/h 180
Забрзување (0 - 100 km/h) sec 8.3
Комбинирана потрошувачка на гориво l/100km 4.2l (17" тркала), 4.3l (18" тркала)
Комбинирана емисија на CO2 g/km 98.4 (17" тркала), 100.8 (18" тркала)
Должина, ширина, висина (L,W,H) mm 4,885/1,840/1,445
Меѓуоскино растојание mm 2825
Растојание од земја mm 145
Капацитет на резервоар L 50 литри
Еколошка норма   Euro 6

Потрошувачката на гориво и емисија на CO2 се мери во контролирана средина, во согласност со барањата на Европските закони публикувани од Европската комисија.
Вредностите на потрошувачката на гориво и емисијата на CО2 од вашето возило може да варираат во однос на горе презентираните.
Стилот на возење како и други фактори (како што се условите на патот, прометот на возила, состојбата на возилото, инсталираната опрема, товар, број на патници ....) играат улога во утврдување на портошувачката на гориво и емисијата на CO2.

 

Галерија